دسته‌ها
Uncategorized

AMD احتمالا سرگرم ساخت کارت گرافیک مبتنی بر RDNA برای استخراج رمزارز است


AMD ممکن است همانند انویدیا به زودی از کارت‌های گرافیک مخصوص ماینینگ رمزارز رونمایی می‌کند. این کارت‌ها احتمالاً مبتنی بر نسل اول معماری RDNA بوده و به طور ویژه برای پردازش الگوریتم‌های استخراج ارزهای دیجیتال روی بلاکچین طراحی شده‌اند.

پیش از این شایعاتی در مورد عرضه کارت گرافیک مخصوص استخراج رمزارز توسط AMD منتشر شده است. اکتبر سال ۲۰۲۰، خبرگزاری Videocardz از کشف کارت گرافیک AMD Navi 10 در Kernel Linux خبر داد. این کارت گرافیک فاقد دو فناوری ضروری به نام‌های Display Core Next و Video Core Next است که نشان می‌دهند برای گیمینگ طراحی نشده است. به عبارت ساده این کارت گرافیک قادر به ارسال خروجی تصویر به نمایشگر نیست.

حال، Tom’s Hadware از وجود کارت گرافیک جدیدی با نسل اول معماری RDNA خبر می‌دهد که احتمالاً مبتنی بر Navi 12 SKU خواهد بود. بررسی کدهای کرنل لینوکس نشان می‌دهد که این SKU نیز فاقد VCN است و آنطور که در ادامه گزارش نوشته شده، به این معنی است که AMD احتمالاً به زودی از کارت‌های گرافیک مخصوص ماینینگ بیت کوین مبتنی بر نسل اول معماری RDNA رونمایی می‌کند.

AMD ممکن است از چندین کارت گرافیک مبتنی بر Navi 10 و Navi 12 رونمایی کند. انویدیا نیز از چند کارت گرافیک مخصوص استخراج رمزارز رونمایی کرده که اکثر آن‌ها مبتنی بر معماری Turing هستند.

معماری‌های پردازشگرهای گرافیکی AMD در مجموع نسبت به رقبای قدیمی‌تر ساخت انویدیا، سرعت بیشتری در پردازش محاسبات ریاضی (هش ریت) دارند، بنابراین عرضه کارت گرافیک مبتنی بر آن‌ها به حضور پررنگ‌تر AMD در بازار دستگاه‌های استخراج کمک خواهد کرد. البته کارت‌های مبتنی بر Ampere انویدیا قدرت فوق‌العاده‌ای در استخراج رمزارز دارند و نباید آن‌ها را دست کم گرفت.

AMD با استفاده از نسل اول معماری AMD در زمان، منابع و هزینه‌های ساخت به ویژه حالا که بازار با کمبود کارت گرافیک روبروست، صرفه جویی خواهد کرد. علاوه بر این‌ها، نسل دوم معماری RDNA از قابلیت Infinity Cache و رهگیری پرتو پشتیانی می‌کند که کاربردی در استخراج ندارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *