دسته‌ها
Uncategorized

پابجی موبایل برای بازگشت به بازار هند قید همکاری با تنسنت را زد


هفته گذشته دولت دهلی نو ۱۱۸ اپ چینی جدید را تحریم کرد که بازی‌های پابجی موبایل لایت و پابجی موبایل Nordic Map را نیز شامل می‌شود. حالا کمپانی پابجی اعلام کرده به دنبال راه‌هایی برای بازگشت به بازار هند است.

این کمپانی که کره‌ای است، به علت انتشار بازی خود توسط شرکت چینی «تنسنت» در لیست دولت هند قرار گرفته. امروز «PUBG Corporation» در بیانیه‌ای اعلام کرده که دیگر برای انتشار بازی‌های سری پابجی موبایل در هند از تنسنت استفاده نمی‌کند. طبق گزارش‌ها، پیش از ممنوعیت استفاده از پابجی در هند، این بازی بیش از ۴۰ میلیون کاربر فعال ماهانه داشته است.

در بیانیه نوشته شده:

malltina

«در ادامه PUBG Corporation تمام مسئولیت‌های انتشار بازی در کشور هند را برعهده خواهد کرد. این شرکت با جستجوی راه‌هایی برای ارائه بازی پابجی در هند در آینده نزدیک، متعهد به انجام این کار با حفظ یک محیط بومی و سالم برای طرفداران آن خواهد بود.»

پابجی موبایل

از ماه ژوئن، دولت دهلی نو استفاده از ۱۷۷ اپلیکیشن چینی را ممنوع کرده است. وزارت الکترونیکی و فناوری اطلاعات هند چنین اقدامی را به نفع حاکمیت و یکپارچگی هند، دفاع از هند و امنیت کشور اعلام کرده است. مقامات نگرانی‌هایی درباره نحوه جمع آوری و استفاده از اطلاعات کاربران داشتند.

علاوه بر هند، دولت ایالات متحده آمریکا نیز ممنوعیت استفاده از اپلیکیشن‌های چینی را مدنظر قرار داده است. رئیس جمهور آمریکا، دونالد ترامپ به مالک پلتفرم اشتراک ویدیو تیک تاک، ByteDance دستور داده که کسب و کار خود در این کشور را به یک کمپانی آمریکایی واگذار کند و همچنین هرگونه ارتباط مالی با مالک وی‌چت را نیز ممنوع کرده است.

دستور ترامپ احتمالا در دادگاه به چالش کشیده می‌شود. بد نیست به این موضوع اشاره کنیم که تنسنت در چندین کمپانی آمریکایی مانند کمپانی مادر اسنپ‌چت، «Riot Games» و اپیک گیمز سرمایه‌گذاری کرده و همچنین بازی پابجی را در این کشور منتشر کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *