دسته‌ها
Uncategorized

سامسونگ هند را به قطب تولید موبایل تبدیل می‌کند؛ صنعت ۴۰ میلیارد دلاری


سامسونگ در چند سال اخیر خطوط تولید موبایل را در هند افزایش داده و بزرگ‌ترین کارخانه تولید گوشی را در شهر «نویدا» تأسیس کرده است. حال گزارشی منتشر شده که نشان می‌دهد سازنده کر‌ه‌ای به دنبال انتقال قسمت قابل توجهی از خطوط تولید موبایل از ویتنام و کشورهای دیگر به هند است.

با استناد به گزارش روزنامه The Economic Times هند، سامسونگ قصد دارد گوشی‌های موبایل با ارزش بیش از ۴۰ میلیارد دلار را در هند تولید کند. منبعی ناشناس که مدعی شده از برنامه‌های سامسونگ خبر دارد به این روزنامه گفته سامسونگ در پی تنوع بخشیدن به خطوط تولید گوشی در هند تحت طرح Production Linked Incentive دولت این کشور است.

بر اساس این طرح شرکت‌هایی که گوشی‌های آنها با قیمت ۱۵۰۰۰ هزار روپیه هند (حدوداً ۲۰۰ دلار) یا بیشتر در هند به فروش می‌رسد، حداکثر ۶ درصد مشوق روی فروش فزاینده تمام گوشی‌هایی که در این بازه قیمتی در هند ساخته شده‌اند دریافت می‌کنند.

آنطور که خبرگزاری هندی گزارش می‌کند، برنامه سامسونگ برای انتقال خطوط تولید موبایل به هند، خطوط تولید فعلی این سازنده در ویتنام و کشورهای دیگر را تحت تأثیر قرار خواهد داد. سامسونگ می‌خواهد طی پنج سال آینده گوشی‌هایی با ارزش ۴۰ میلیارد دلار در هند تولید کند و ارزش موبایل‌های ۲۰۰ دلاری از این میزان بیش از ۲۵ میلیارد دلار اعلام شده است.

سامسونگ همچنین به دلیل دستمزد بالای کارگران در کره جنوبی به دنبال کاهش خطوط تولید موبایل در این کشور است. بر اساس برآوردهای تحلیلگران صنعت، حدوداً ۵۰ درصد از گوشی‌های سامسونگ در کشور ویتنام تولید می‌شوند. این شرکت همچنین در کشورهای برزیل و اندونزی نیز کارخانه تولید گوشی تأسیس کرده است.

سامسونگ تلویزیون‌هایی که قرار است در بازار هند به فروش برسند را در همین کشور تولید می‌کند و به دنبال تأسیس کارخانه تولید نمایشگر موبایل در این کشور نیز است. اپل، رقیب اصلی سامسونگ نیز خطوط تولید موبایل را در هند افزایش داده است. کمپانی کوپرتینویی ابتدا خطوط تولید آیفون‌های قدیمی و ارزان قیمت‌تر را به هند انتقال داد و در ادامه محصولاتی مثل آیفون XR و آیفون ۱۱ را در این کشور جنوب آسیا تولید کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *