دسته‌ها
Uncategorized

زد تی ‌ای از وجود سیستم تصویربرداری قدرتمند در Axon 30 Pro 5G خبر داد


طبق گزارش XDA، زمانی‌که دولت سابق ترامپ هواوی را تحریم کرد، بیشتر تمرکز روی این شرکت بود؛ اما شرکت چینی دیگری به نام زد تی ای نیز در این زمینه دچار مشکل شده بود. البته این شرکت از هواوی خوش‌اقبال‌تر بود؛ زیرا درنهایت ایالات متحده‌ی آمریکا تحریمش را لغو کرد و اجازه داد دستگاه‌های خود را در این کشور بفروشد. متأسفانه از زمانی‌که این شرکت بر این مشکل غلبه کرد، عرضه‌ی محصولات بین‌المللی آن چشمگیر نبود؛ اما سپتامبر ۲۰۲۰ این مسئله با عرضه‌ی Axon 20 5G، اولین گوشی هوشمند جهان با دوربین سلفی در زیر صفحه‌نمایش، تغییر کرد.

بعد از اینکه در دسامبر ۲۰۲۰ این دستگاه در سطح جهانی عرضه شد، فرصتی پیش آمد که افراد بیشتری آن را امتحان کنند؛ اما متأسفانه این گوشی هوشمند بسیاری را ناامید کرد. به‌تازگی گزارش جدیدی منتشر شده است که از اقدام جدید زد تی ای خبر می‌دهد. براساس این خبر، این شرکت مشغول آماده‌شدن برای عرضه‌ی جانشین این دستگاه، یعنی Axon 30 Pro 5G است.

مقاله‌های مرتبط:

زد تی ای با انتشار پوستری در شبکه‌ی اجتماعی چینی Weibo عرضه‌ی Axon 30 Pro 5G را تبلیغ کرد. متأسفانه زد تی ای هنوز چیزی درباره‌ی دوربین سلفی این دستگاه نگفته است و مشخص نیست که آیا قرار است در این گوشی هوشمند نیز از طراحی زیرنمایشگر استفاده شود یا مدل دیگری را خواهیم دید؛ اما اگر این شرکت تصمیم گرفته باشد که چنین قابلیت مهمی را کنار بگذارد، واقعا تعجب خواهیم کرد. نی فی، مدیر ارشد زد تی ای، اظهار کرد که دستگاه جدید «قوی‌ترین سیستم تصویربرداری موجود» را خواهد داشت.

البته او هنوز درباره‌ی ویژگی‌های برتر دوربین این دستگاه و دلیل برتری‌ بر رقبای سرسختش توضیحات کاملی ارائه نکرده است؛ بنابراین برای به‌دست‌آوردن اطلاعات بیشتر در این زمینه، باید بیشتر منتظر بمانیم.

استفاده از تراشه‌‌ی پرچم‌دار در  Axon 30 Pro 5G

یکی دیگر از مسئولان زد تی ای درباره‌ی بخش دیگری از این دستگاه به‌طور جداگانه اطلاعاتی منتشر کرده است. لو کیانهائو، مدیر گروه تجربه‌ی مصرف‌کننده در زد تی ای، تأیید کرد که گوشی هوشمند جدید Axon 30 Pro 5G از اسنپدراگون ۸۸۸،‌ تراشه‌ی پرچم‌دار کوالکام، برخوردار خواهد بود. در پست او، عملکرد محاسباتی Spectra 580 ISP این تراشه تبلیغ شده است؛ البته او نیز اطلاعات زیادی درباره‌ی این دستگاه و ویژگی‌های برترش منتشر نکرده است و تنها می‌توان به جزئیات پردازنده دست پیدا کرد.

با کمال تعجب می‌بینیم که Axon 30 Pro 5G از جدیدترین تراشه‌ی کوالکام بهره می‌برد. این در حالی است که هر دو دستگاه Axon 11 5G و Axon 20 5G از تراشه‌ی میان‌رده استفاده می‌کردند و وجود این پردازنده‌ی جدید می‌تواند نشان‌دهند‌ه‌ی قدرت بیشتر دستگاه باشد. دستگاه‌های قبلیسری Axon مانند Axon 7 Axon 9 ،Axon 10 Pro و اخیرا Axon 10s Pro از تراشه‌های سری ۸ اسنپدراگون استفاده می‌کردند؛ بنابراین، به‌نظر می‌رسد که زد تی ای پس از حضور کوتاه در تولید میان‌رده‌ها، به بازار گوشی‌های پرچم‌دار بازگشته است. شاید گوگل نیز از این استراتژی زد تی ای پیروی کند و در ساخت پیکسل‌های بعدی به فکر پرچم‌داران نیز باشد.

دیدگاه شما کاربران رایکا درباره‌ی محصول جدید زد تی ای و ادعای تولیدکنندگانش در برتری دوربین آن چیست؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *