دسته‌ها
Uncategorized

بازداشت دو محقق ارشد سامسونگ به جرم افشای اطلاعات فناوری OLED برای چینی‌ها


دو محقق سامسونگ دیسپلی اخیرا به جرم افشای اطلاعات مربوط به روش تولید پنل‌های OLED برای یک کمپانی چینی دستگیر شده‌اند.

دادستان‌های کره جنوبی این افراد را به افشای اطلاعات سامسونگ دیسپلی و ضربه چندین میلیون دلاری به این کمپانی متهم کرده و آن‌ها را دستگیر کردند. نام این افراد اعلام نشده، با این حال می‌دانیم که آن‌ها ۴۶ و ۳۷ ساله هستند و از مقامات ارشد سامسونگ بوده‌اند.

علاوه بر این دو محقق، یک شریک خارجی این کمپانی نیز دستگیر شده. این فرد مدیر یکی از شرکت‌های تولیدکننده تجهیزات نمایشگر است که در گذشته با سامسونگ همکاری داشته. در حال حاضر نقش این فرد در این پرونده مشخص نشده و تنها متهم به عدم موفقیت در حفاظت از اطلاعات حساس شده است.

طبق گزارش یک رسانه‌ کره‌ای، این پرونده مربوط به پیشتازی سامسونگ در استفاده از چاپ جوهرافشان به عنوان روشی برای تولید پنل‌های OLED می‌شود. دادستان‌های کره جنوبی اعتقاد دارند که این دو محقق اطلاعات فرایندی که سامسونگ دیسپلی در نیمه دوم سال گذشته میلادی آزمایش کرده را افشا کرده‌اند.

سامسونگ

علاوه بر محققان کره‌ای، مقامات بلندپایه یک کمپانی چینی که نام آن هنوز اعلام نشده نیز دستگیر شده‌اند تا فرایند تحقیقات به پایان برسد.

استفاده از روش چاپ جوهرافشان برای تولید OLED مزایای زیادی دارد که یکی از مهمترین آن‌ها، هزینه است. به گفته کارشناسان، استفاده از چنین روشی برای تولید تلویزیون‌های ۶۵ اینچی 4K کاهش ۲۰ درصدی قیمت آن‌ها را در مقایسه با فرایند کنونی «WOLED»‌ در پی خواهد داشت، البته میزان صرفه‌جویی در پنل‌های کوچکتر کاهش پیدا می‌کند.

سامسونگ در طی سه سال گذشته ۸.۵ میلیون دلار در این زمینه سرمایه‌گذاری کرده تا با تولید انبوه بتواند همچنان در بازار OLED حکمرانی کند. انتظار می‌رود نزدیک به دو ماه دیگر سامسونگ شروع به تولید پنل‌های OLED با روش چاپ جوهرافشان کند تا تبدیل به اولین کمپانی با این فناوری شود. علاوه بر سامسونگ، چندین شرکت در چین، تایوان و ژاپن نیز در حال تحقیق پیرامون آن هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *